Praktikværtaften 2021

Velkommen til praktikværtaften
9. februar 19.00 - 22.00 LIVE

Skovskolens praktikværtaften er mødestedet for studerende og praktikværter

I år mødes vi på zoom - husk at slå både kamera og lyd til, så kommunikationen bliver så god som muligt.

Program for praktikværtaften

19.00: Fælles velkomst
19.15: Mulighed for at besøge praktikstedernes rum
22.00: Praktiktræffet sluttes


Hvis zoom driller, så ring til Kristina Saltoft Christensen (93 50 96 51) eller Hjørdis Gade-Jørgensen (42 70 79 80).

 

Deltagerliste til praktikværtaften 2021

Vil du tilmeldes, så skriv en mail til Per på mla@ign.ku.dk

  • Albertslund Kommune: Klaus Mejer Mynzberg
  • AQUA Akvarium & Dyrepark: Bjarke Birkeland
  • BOVAK: Bo Brøndum Pedersen og Daniel
  • DGI Storstrømmen: Martin Christensen
  • Esbjerg Kommune: Niels Faddersbøll og Sara Skouboe Termansen
  • Frederiksberg Kommune Pernille Thomsen; Sussi Bønnerup Ravn Quaade
  • Frederikssund Kommune: Jan Michael Dahl Petersen
  • Gribskov Kommune: Christian Lundberg
  • Grøn Vækst Esbjerg: Rune Holm
  • Grøn Vækst Roskilde: Jakob Friisbæk Jensen
  • Halsnæs Kommune: Mette Thornholm; Annemette Ravn Poulsen; Ronja Pedersen
  • Havhøst: Bodil Sofie Espersen
  • HedeDanmark Frederikssund: Emil Klinke Jæger; Niels Fjord
  • HedeDanmark Jylland/Fyn: Rasmus Wieland; Lars Roager; Martin Andersen
  • HedeDanmark Kolding: Jesper Gerstrøm
  • HedeDanmark Midt/Vest: Mads Skov Olesen; Henning Bilberg; John Milther
  • HedeDanmark Nord/Østjylland: Jens Hilligsøe; Niels Olin Nygaard
  • HedeDanmark Odense: Thomas Bager Nielsen; Jon Roth Burkal
  • HedeDanmark Sjælland/Fyn: Jesper Kirkegaard; Stina Hauch Kaufmann; Esben Munck-Petersen; Morten Hasle; Mads Lindstrøm og Kurt Beck
  • Hedensted Kommune: Mads Kehlet-Munk
  • Hillerød Kommune: Jeff Rasmussen
  • Hjørring Kommune: Anne Ditte Grøngaard; Jens Pedersen
  • Hvidkilde Gods: Martin Rasmussen
  • Ishøj Naturcenter: Mette Millner Raun; Mads Ellegaard Larsen
  • Mariagerfjord Kommune: Kenneth Jensen
  • Maritime Nyttehaver: Bodil Sofie Espersen
  • MOE: Anne-Kristine Kirkegaard Lauridsen; Pernille Snedker Egegaard
  • Nationalpark Kongernes Nordsjælland: Mette Aaskov Knudsen
  • Natur Bornholm: Rene Vilsholm
  • Naturcenter Amager: Jes Aagaard
  • Naturstyrelsen Bornholm: Rasmus Munch Marcher; Dorte Bugge Jensen
  • Naturstyrelsen Driftscenter: Andreas Holten Sejbjerg
  • Naturstyrelsen Hovedstaden - Steen Bjarke Hansen 
  • Naturstyrelsen Kronjylland: Steen Bonne Rasmussen
  • Naturstyrelsen Midtsjælland: Jens Nielsen 
  • Naturstyrelsen Nordsjælland: Anne Johannisson; Anders Gjern og Torben Hoch
  • Naturstyrelsen Storstrøm: Mette Skat Buhr; Kasper Søby Eriksen
  • Naturstyrelsen Søhøjlandet: Thorbjørn Nørgaard; Laura Kanstrup Krog; Laurits Meier Tolstrup
  • Naturstyrelsen Thy: Mogens Sonne Hansen; Thit Thurah Bilde Nielsen og Tommy Hansen
  • Naturstyrelsen Trekantsområdet: Rasmus Christiansen
  • Naturstyrelsen Vestjylland: Paul Schmidt Andersen
  • Nordsjællands Naturskole: Niels Henriksen
  • Oplevelsescenter Nyvang: Benjamin Lamberth og Oskar Henriksen  
  • Proviido Skov & Natur: Martin Viborg
  • Randers Kommune: Ivan Guldager
  • Roskilde Kommune: Carsten Leth; Rasmus Piil
  • Salten Langsø Skovadministration A/S: Jan Østergaard; Anders Raun Jensen
  • Skolelandbruget: Johnny Skjoldborg Krog og Sarah zu Castell-Rüdenhausen 
  • Skovdyrkerne Midt: Simon K. Fabricius
  • Skovdyrkerne Nordøst: Michael Rasmussen
  • Skovdyrkerne Syd: Bruno Stolborg; Jens Venø Kjellerup
  • Skovdyrkerne Vest: Anders Kruse Elmholdt
  • Skovdyrkerne Øerne: Rasmus Larsen
  • Slagelse Kommune: Mario Heuser
  • Statens Naturhistoriske Museum: Mia Lindegaard Pedersen; Margrethe Kristine Dam Falkenberg
  • Tønder Kommune: Simon Fly-Petersen; Jan Daniel Fandrey
  • Vestforbrændingen: Marie Louise Krogh-Nielsen
  • Viborg Kommune: Karen Hingkjær Carol Glerup-Nielsen; Rune Rauff Schultz
  • Vikingemuseet: Fyrkat Jakob Ljørring Pedersen
  • VisitNordsjælland: Annette Sørensen