Deltagere 2020

Andelslandsbyen Nyvang
Frits Thorarinsson, Benjamin Lamberth, Pernille Aabo, Kristine Marie Regaard (NAKU) og Søren Junker (NAKU)

Bovak ApS
Bo Brøndum Pedersen

Bregentved Gods
Jesper Hviid Jørgensen

Brønderslev Kommune
Mads Wilche Skamris

Corselitze og Fuglsang distrikter
Rune Rübner-Petersen

Danmarks Tekniske Museum
Stine Lenea Petersen (NAKU) 

Esbjerg Kommune
Niels Faddersbøll

Favrskov Kommune
Charlotte Ahrndt Jensen

Forstas
Søren Simonsen, Mark Grønbæk Pedersen, Thomas Rodt og Kristian A. Larsen

Frederiksberg Kommune
Manja Christine Kofoed Jensen

Frilandsmuseet
Ophelia Brorly (NAKU) og Inge Mette Petersen  

Furesø Kommune
Benedicte Isabella Dyekjær, 
Rasmus Lindhede og Sirka Bøgelund Olsen

Geopark Vestjylland
Thomas Holst Christensen

Gribskov Kommune
Bjørn Aaris-Sørensen og 
Sofus Zöga Hanghøj

Grøn Vækst
Jakob Friisbæk Jensen, Magnus Hovin (HP21) og Thomas Olesen

Halsnæs Kommune
Mette Thornholm og Annemette Ravn Poulsen

HedeDanmark
Ulrich Hedegaard, Rasmus Wieland, Thomas Mikkelsen, Jesper Gerstrøm, Mads Frimann Olsen, Mathias Jensen, Mads Holmgaard og Jesper Kirkegaard 

Herning Kommune
Lissy Nedergaard Jensen, Anne Løgstrup Olesen, Asger Astrup Kristensen og Mathias Utoft Jørgensen

Hillerød Kommune
Torben Carmes, Signe Wozniak Kristensen (SL21) og Jeff Rasmussen

Holstebro Kommune / Kaj Beck
Lars Ole Rugtved og Jens Grønbæk

Hvidkilde Gods
Martin Sibbern Rasmussen og Henning Vestergaard (SL21)

Ishøj Naturcenter
Mette Millner Raun, Mads Ellegaard, Naku-studerende og Jacob Richard Køhler Nielsen (SL21)

Kaj Kjær Flora og Fauna
Marianne Fisker 

Kolding Kommune
Michael Tornbjerg Nielsen og Mikkel Arveland Christiensen

Køge Kommune
Henrik Lerdorf og
Søren Toft Mahler

Landbrugsstyrelsen
Søren Krogsgaard Pedersen

Nationalpark Thy
Line Kragelund (SL21)

Naturstyrelsen
Blåvandshuk Thomas Jacobsen
Bornholm: Rasmus Munch Marcher og Thomas Bonde Nicolaisen (SL21)
Driftscenter: Andreas Holten Sejbjerg, Lauge Decker og Simon Bengtsen (SL20)
Himmerland: Erik Dalsgaard
Hovedstaden: Steen Bjarke Hansen
Kronjylland Steen Bonne Rasmussen
Midtsjælland: Hans Christian Jessen
Nordsjælland: Torben Hoch, Kim Have (SL21) og Jesper Hjorth Stjernholm Jakobsen (SL21)
Storstrøm: Mette Skat Buhr
Søhøjlandet: Thorbjørn Nørgaard og Joachim Halfdan Krüger (SL21)
Sønderjylland: Hans-Jørgen Ellemand og Esben Wendland
Thy: Christian Bo Berg Mikkelsen (SL21)
Trekantsområdet Simon Bo Sørensen, Morten Vind Smedegaard (SL21) og Niels Bang Petersen (SL21)
Vestjylland: Paul Schmidt Andersen

Niras
Emil Revsbæk Sørensen (HP21

Nordsjællands Naturskole
Niels Henriksen

Næstved Kommune
Steffen Søgaard Mortensen, Signe Knudsen Damm og Emilie Kjær Vinther (HOPI21

OK Nygaard
Tue Højdal, Kristine Bergstein, Katrine Olsen, Christian Brunholm Rydzy, Niels Anker, Mathias Toftegaard (SL21) og Stine Jacobsen

Proviido
Martin Viborg

Randers Kommune
Ivan Guldager og Annika Liv Villumsen Krog (SL21)

Ringkjøbing-Skjern Kommune
Jakob Walseth Albæk og Poul Gregersen

Salten Langsø Skovadministration
Jan Østergaard og Clara Ryge Carlsen (SL21)

Skolelandbruget, Haver til Maver Furesø og Naturformidlingen Hjortøgård
Johnny Skjoldborg Krog, Morten Dyre-Ousted og Christina Birch (NAKU)

Skovdyrkerne
Rasmus Larsen, Simon Kortnum Fabricius, Mads Beck Enemark (SL21), Anders Kruse Elmholdt, Michael Rasmussen, Anders Holt Holm og
Kristian Gernow

Slagelse Kommune
Mikael Holmgaard-Grejsen og Anni Gill

Statens Naturhistoriske Museum
Mia Lindegaard Pedersen, Martin Schier Christiansen og en mere

Thisted Kommune
Klavs Bærent Iversen

Varde Kommune
Mette Bækgaard Johnsen, 
Henrik Nonnegård, Thomas Munk (HP21)

Vestforbrændings formidlingscenter
Agnete Blum og Marie Krogh-Nielsen

Aarhus Kommune
Martin Højholt