Deltagere – Københavns Universitet

Deltagere til praktikværtaften 2019

Andelslandsbyen Nyvang
Rikke Klith Jensen og kollega

Avnø Naturcenter
Pia I.T. Jakobsen

Banedanmark
Jens Edvard Bech Paluszewski, Sebastian Klint Grønbæk og Morten Hasle

Boserupgård Naturcenter
Tim Krat

Bregentved
Niels Peter Andersen (SL20) og Jesper Hvid Jørgensen

Forstas A/S
Thomas Rodt og Kristian A. Larsen

Fredensborg Kommune
Karen Tommerup og Stefan Wiwel Budtz (SL20) 

Frederiksberg Kommune Naturvejlederne
Carina Pilgaard

Frederiksberg Kommune - Byliv og Drift
Dennis Rodian Poulsen og Susanne Viuf

Frederikssund Kommune
Jesper Tang Sørensen (SL19) og Berit Luise Mogensen

Furesø Kommune
Johnny Skjoldborg Krog og Lisbeth Stender Pagh (NAKU)
Aksel Jensen (HP20), Rasmus Lindhede og Benedicte Isabella Dyekjær (SLing og HOPI)

Geopark Vestjylland
Thomas Holst Christensen

Gribskov Kommune
Christian Lundberg og Andreas Jeppe Dyndegaard (SL20)

Grøn Vækst anlægsgartnerfirma
Niels Bergstein, Rune Holm, Jakob Kristensen og Jakob Friisbæk Jensen

HedeDanmark
Skovregion Syd: Jesper Gerstrøm
Skovregion Midt-Vest: Thomas Steen Mikkelsen
Skovregion Nordjylland: Jens Hilligsøe
Skovregion Sjælland Mathias Jensen
OFS Region Syd: Jens Joensen
NVP Jylland: Lars Roager
NVP Sjælland:Jesper Sverdrup Kirkegaard og Mads Lindstrøm

Helsingør Kommune Natur og Miljø
Emilie Goret Hansen og Anne Louise Busk

Herning Kommune
Dan Overgaard (kontakt for NAKU), Cecilie Rosenberg Panduro (kontakt for HOPI) og Lise Kjær Poulsen (kontakt for SLING) 

Hillerød Kommune
Ejendomme: 
Christiane Zibrandtsen og Svend Eide Joensen 
By og Miljø:
Thomas Gerhard

Hvidkilde Gods
Martin Rasmussen

International stand
Kirsten Carlsen, Oliver Andersen (SL19), Mikkel Ganzler (SL19), Henrik Klitgaard (SL19) og Mads Krarup (SL19)

Ishøj Naturcenter
Mette Millner, Mads Ellegaard, Ida Dreisig Karlsmose (NAKU19), Emma Bay Hansen (NAKU19) og Mikael Buus Nielsen (SL19)

Kolding Kommune
Mikkel Arveland-Christensen og Stine Houborg 

Københavns Kommune Byens Drift
Nini Wolff, Martin Lunde Hansen og Stine Kofoed Frederiksen

Lille Vildmosecentret
Bo Gregersen og Malte Elm (NAKU19)

Maritime Nyttehaver
Bodil Sofie Espersen

Miljøstyrelsen Sydjylland
Martin Petersen 

Nationalmuseet Maritime Håndværk og Søfart
Martin Andersen

Nationalpark Thy
Line Kragelund (SL20) og Anna Gudrun Worm

Naturbyg.dk
Thomas Møller 

Naturcenter Amager Strand
Thomas Ziegler Larsen

Naturstyrelsen
Blåvandshuk: Søren Bernth Johansen
Bornholm: Mejse Holm
Driftscentret: Asger Thyge Pedersen, Andreas Holten Sejbjerg og Simon Bengtsen (SL20)
Himmerland: Birk Fogde Ørnskov (SL20) og Erik Dalsgaard
Hovedstaden: Steen Bjarke Hansen
Højlandet: Johanne Dalgaard (SL20) og Julie Lykke Madsen (SL19)
Kronjylland: Steen Bonne Rasmussen
Nordsjælland: Tim Falck Weber, Asker Tue Kahr Hansen (SL20) og Rasmus Rank Nielsen (SL20)
Midtsjælland: Jens Nielsen og Rene Nicklas Wendt (SL20)
Randbøl: Lene Lie
Storstrøm: Mette Skat Buhr og Jonas Kildegaard Hansen  (SLing20)
Thy: Jakob Riemer Helsbøl (SLing20) og Mathilde Nedergaard (SLing20)
Trekantsområdet: Simon Bo Sørensen og Rasmus Christiansen
Vendsyssel: Mogens Sonne Hansen
Vestjylland: Thomas Rantanen Lund-Nielsen (SLing20)

Nordsjællands Naturskole/Nordsjællands Museum
Niels Henriksen

Næstved Kommune
Steffen Søgaard Mortensen og Signe Knudsen Damm

OK Nygaard
Tue Højdal (SL), Martin Piechnik (SL), Katrine Olsen (HOPI), Stine Egede Rasmussen (HOPI) og Kim Thue Damgaard

Parnas Natur & Aktivitetspark og Kongskilde Naturcenter
Kirsten Blicher Friis 

Proviido
Martin Hostrup

Randers Kommune
Sofie Brøndum Bossen (HP20) og Ivan Guldager

Salten Langsø Skovadministration
Bjarke Helms og Christoffer Worm

Skovdyrkerne
Michael Rasmussen (Nord-Øst), Anders Elmholdt (Vest), Simon Fabricius (Midt), Jens Venø Kjellerup (Syd), Rasmus Larsen (Øerne) og Casper Westphalen Mathiesen (SL20) 

Skåneskogens Utveckling AB
Simon Tofte Lorentzen og Bjørn Hedegaard Humble

Slagelse Kommune
Mikael Holmgaard-Grejsen og Clara Merhi Reimert (HP20)

Slagelse Naturskole
Mette Jensen og Tine Nord Raahauge

Thisted Kommune
Klavs Bærent Iversen og Kristian Rønnow Nielsen

Varde Kommune Teknik og Miljø
Mette B. Johnsen, Karen Bundgaard (HP20) og Henrik Nonnegård

Vordingborg Kommune - Trafik Park og Havne
Thomas Eglin og Ole Sejr

Vejle Kommune
Alberte Klavsen (SL20), Trine Hedemand og Lars Bo Nielsen 

Vestforbrændings formidlingscenter
Allan Laumann, Charlotte G. Madsen og Agnete Blum (NAKU19)